Aviva

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Jest liderem na swoim macierzystym rynku brytyjskim, gdzie działa już ponad 300 lat. Obsługuje 31 milionów klientów w 16 krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 1992 roku. Od tego czasu firmie zaufało już ponad 3,5 mln osób powierzając oszczędności o wartości ponad 50 mld zł.

Aviva ubezpiecza życie i zdrowie swoich klientów, oferuje ubezpieczenia samochodu, mieszkania, a także majątku firmy. Proponuje rozwiązania ułatwiające oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Jest firmą przyjazną rodzinie - przykładem jest program Aviva dla Młodych Rodziców oraz konkurs grantowy „To dla mnie ważne” Fundacji Aviva. Jest także pierwszym ubezpieczycielem, który wprowadził dodatkowe korzyści dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Wysoka jakość obsługi klienta, sprawna likwidacja szkód i wypłata świadczeń (w 2015 roku firma wypłaciła ponad 56 tys. świadczeń z ubezpieczeń na życie o łącznej wartości 263 mln zł) oraz programy wspierające rodziny – to tylko niektóre z atutów Avivy, za jakie doceniają firmę klienci, dziennikarze i niezależni eksperci. Dowód? Zdobywane co roku nagrody.

Nowoczesna marka i trzy wieki tradycji, czyli odrobina historii

Ponad 300 lat temu, w czasach, gdy Jan III Sobieski gromił Turków pod Wiedniem, w Londynie powstało jedno z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych – Hand-in-Hand. Nie bez powodu oferowało ubezpieczenia od pożarów. W 1666 roku Londyn strawił wielki ogień, w wyniku którego 80% mieszkańców straciło dach nad głową. To tragiczne wydarzenie spowodowało zawiązanie się kupieckich towarzystw ogniowych, które przekształciły się w towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednym z nich było właśnie założone w 1696 roku Hand-in-Hand.

Sto lat później, w 1797 roku, bankier Thomas Bignold założył towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych – Norwich Union. Dziesięć lat później jego firma rozszerzyła działalność o ubezpieczenia na życie, a jego syn – Samuel – kontynuował ekspansję firmy.

W 1861 roku w rejonie Tooley Steet w Londynie wybuchł kolejny tragiczny w skutkach pożar. Grupa londyńskich kupców zdecydowała o założeniu własnej firmy ubezpieczeniowej pod nazwą Commercial Union. W ciągu następnych 15 lat firma otworzyła swoje przedstawicielstwa na całym świecie (m. in. w Indiach, Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii).
W 1905 roku w skład firmy weszło towarzystwo Hand-in-Hand.

Dynamiczny rozwój ubezpieczyciela spowodował, że w 2002 roku z połączenia Commercial Union, Norwich Union i General Accident powstała jedna z największych grup ubezpieczeniowych na świecie. Otrzymała nazwę Aviva. Nowa marka została stopniowo wprowadzana na wszystkich najważniejszych rynkach, na jakich działało Commercial Union – w 2009 roku nastąpiło to w Polsce.

Nie był to jednak koniec ekspansji firmy. W 2015 roku Aviva połączyła się z brytyjską grupą Friends Life, uzyskując pozycję lidera na brytyjskim rynku ubezpieczeń na życie.


Zgłoś szkodę w:

AVIVA

22 557 44 44

Formularz on-line

Karty Produktów:

OWU komunikacja

OWU Assistance

Najlepsze ubezpieczenia w jednym miejscu!                       Radom ul. Kelles-Krauza 9

allianz radom